Eğitim

Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası ve Onaylanmış Kişi Statüsü danışmanlığının yanı sıra sertifikalı dış ticaret eğitimlerimizle bilginize bilgi katın. Gümrük Müşavirliği İhtiyaçlarınızın yanı sıra, profesyonellik ve dış ticaret vizyonunuzun gelişmesi için eğitim ve danışmanlık ihtiyaçlarınızda da bizi seçin.

Eğitim ve Danışmanlık

Sertifikalı eğitimlerimiz;

Dış Ticarete Giriş ve Analitik Bakış Açısı Eğitimi

Bu eğitim de dış ticaretin genel kavramları anlatılır. Hangi gümrük mevzuatının hangi ihtiyaçlardan kaynaklandığı betimlenerek kişiye dış ticarete yönelik analitik bir bakış açısı kazandırılmak hedeflenir. Böylelikle dış ticaret ve gümrük mevzuatı ile alakalı bilmediği konularda da yorum yapabilmesi ve nerede nasıl araştıracağını bilmesi sağlanır.

Genel Dış ticaret ve Gümrük Mevzuatı Eğitimi

Bu eğitimde kişiye genel olarak dış ticaret ve gümrük mevzuatı anlatılır. Talep edilen konularda detaya girilir. Konuların oturması için ilgili mevzuatın hangi ihtiyaçlara karşılık oluşturulduğu anlatılır ve gerçeğe dayalı örneklendirmeler yapılır. Amaç ihtiyaca yönelik gümrük ve dış ticaret mevzuatı eğitimi verilerek kişinin bilgilenmesini sağlamaktır.

Gümrük Tarife Cetveli ve Genel Yorum Kuralları Eğitimi

Bu eğitimin amacı; kişiye gümrük tarifesinin nasıl verildiği ile alakalı genel bir yol haritası çizmektir. Genel yorum kurallarını öğretmek. İzahname, yorum kuralları ve genel esaslar çerçevesinde doğru tarife tespiti yapma yeteneklerini geliştirmektir.

Detaylı bilgilendirme için bize ulaşınız.

Danışmanlık

Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası Danışmanlığı

Bu konuda verilen danışmanlık 3 aşama olarak belirlenmiştir. İsteğe göre her aşama ayrı ayrı ya da bir bütün olarak alınabilir.

  • Klasik soru formu ve başvuru evrakları kontrolü ve danışmanlığı.
  • Şirket içi yapılanma ve ilgili prosedürlerin oluşturulması
  • Başvuru takibi

Şirketler İçin Genel Danışmanlık

Genel olarak mevzuat ve tarife bilgilendirmelerinin yanı sıra her yıl; 1 adet Genel Dış Ticaret Mevzuatı Eğitimi ve yeni başlayan personeller için 1 adet Dış Ticarete Giriş ve Analitik Bakış Açısı Eğitimi içerir.

Bu danışmanlığın detayları sözleşme ile taraflarca ekleme ve çıkartmalar yapılarak belirlenebilir.

Onaylanmış Kişi Statü Belgesi Danışmanlığı

Detaylı bilgilendirme için bize ulaşınız.